Zbliża się Boże Narodzenie. W coraz większym stopniu widać to także w naszym mieście. Do 6 grudnia potrwa jego ozdabianie. Będą nam towarzyszyły iluminacje, które już wcześniej widzieliśmy. Na zakup nowych ratusz się nie zdecydował.
Łomża przygotowuje się na Boże Narodzenie. Podobnie jak w ubiegłym roku, świąteczne ozdoby pojawią się w Parku Pana Pawła II – Papieża Pielgrzyma. Mowa m.in. o choince stożkowej z motywem gałęzi, bramie ze śnieżynką czy też fotoramie z czapką św. Mikołaja.
Również na ulicach i skwerach będzie można zobaczyć gwiazdkowe iluminacje.
Świąteczne dekorowanie miasta ma zakończyć się w Mikołajki, 6 grudnia.
- W tym roku Urząd Miejski w Łomży nie planuje zakupu nowych, świątecznych dekoracji - mówi Sylwia Marciniak z ratusza.
Reklama
W tym roku nie będzie także jarmarku bożonarodzeniowego. Wszystko z powodu dynamicznej sytuacji epidemiologicznej. Ostatnie takie wydarzenie odbyło się w Łomży w 2019 r. Rok temu, ze względu na pandemię i obowiązujące restrykcje sanitarne, miasto nie organizowało jarmarku.