Zaledwie kilka dni zostało do niedzielnych eurowyborów, podczas których wybierali będziemy swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Nie dziwią zatem banery rozwieszane na barierkach oraz duże bilbordy. Kampania wyborcza wkracza już w ostatnią fazę i okazuje się, że ulotki wyborcze można spotkać również w kościele. I to w łomżyńskiej katedrze.
Ulotki wyborcze promujące czołowego kandydata jednego z komitetów leżały na stoliku w Katedrze św. Michała Archanioła w Łomży. Widoczne, dostępne dla każdego parafianina. Każdy mógł zabrać je ze sobą do domu.
Po południowej mszy w czwartek (23.05) zostały zaledwie dwie. Materiały wyborcze wyłożone zostały jednak wcześniej i było ich więcej niż w czwartek. Wygląda więc na to, że część została już zabrana przez wiernych. Nie jest to pierwszy przypadek w Łomży, gdy ulotki wyborcze znaleźć można w kościele. Czy to odpowiednie miejsce na wyborczą agitację?


fot. internet