Reklama

Łomża: Uruchomiono instalację chlorowania sieci. Prezerwatywy i resztki jedzenia w hydrantach

05/08/2019 11:38

Wczoraj prewencyjnie uruchomiono instalację chlorowania sieci na ujęciach wody Rybaki i Podgórze. To właśnie stamtąd pochodzi woda w którą zaopatrywani są mieszkańcy Łomży. Powodem jest "prawdopodobieństwo zanieczyszczenia sieci w obrębie ul. Kolejowej i Geodetów". W hydrantach zlokalizowanych w rejonie tych ulic wykryto m.in. zużyte prezerwatywy, żyletki, pozostałości po jedzeniu, a nawet zabawki.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Łomży informuje, że w związku z prawdopodobieństwem zanieczyszczenia sieci wodociągowej w obrębie ul. Kolejowej i Geodetów w Łomży, w dniu 04. 08. 2019 r. prewencyjnie uruchomiona została instalacja chlorowania sieci na ujęciach wody Rybaki i Podgórze.

Dodatkowo informujemy, że w miesiącu VII. 2019 r. podczas przeglądu hydrantów p.poż. zlokalizowanych w rejonie w/w ulic wykryto elementy zabawek, foliowych torebek jednorazowych, żyletek oraz artykułów spożywczych. Apelujemy do mieszkańców o nie zanieczyszczanie uzbrojenia nadziemnego ponieważ może to spowodować pogorszenie jakości dostarczanej wody.

Reklama

W przypadku zauważenia jakichkolwiek nieprawidłowości związanych z uzbrojeniem oraz armaturą na sieci wodociągowych i kanalizacyjnych prosimy o kontakt z siedzibą Spółki pod nr tel.: 86 216 62 77 lub całodobowym nr tel.: 994.

W hydrantach  zlokalizowanych w rejonie ulic Kolejowej i Geodetów pracownicy wykryli m.in. zużyte prezerwatywy,  pozostałości po jedzeniu, a nawet zabawki - wszystko to może powodować zanieczyszczenie sieci. Zdarzają się też przypadki kradzieży korków. Jak przekazuje nam Mariusz Konopka, prezes zarządu MPWiK, w związku z prawdopodobieństwem zanieczyszczenia sieci wodociągowej dzisiaj pobieranie będą próbki z rejonu ulic Geodetów i Kolejowej. Musi minąć około doby, aby znany był wynik.

Reklama

W/w ulice są już odcięte od sieci, a przedsiębiorstwo zdecydowało o prewencyjnym cholorowaniu sieci na ujęciach wody Rybaki i Podgórze, aby nie doszło do sytuacji znanej z ubiegłego miesiąca, kiedy trzeba było odciąć od dostępu do wody mieszkańców osiedla Łomżyca. To właśnie z ujęć Rybaki i Podgórze zaopatrywani są w wodę mieszkańcy całej Łomży. Według zapewnień prezesa, dawka chloru jest minimalna, niższa niż dopuszczalna norma. Nie ma też możliwości, aby ewentualne zanieczyszczenia z zamkniętych sieci przeniosły się dalej.

MPWIK wystąpiło też do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej o przedłużenie decyzji dot. pogorszenia jakości wody na osiedlu Łomżyca do 27 sierpnia.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości