Radni jednomyślnie zagłosowali za udzieleniem prezydentowi wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok. Przed głosowaniem czas na wystąpienia mieli mieszkańcy.
Kilkunastu mieszkańców zabrało głos podczas debaty o stanie miasta za 2018 rok. Poruszone zostały m.in. sprawy ekonomii społecznej, polityki senioralnej, inwestycji, Starego Rynku oraz pieniędzy na sport. Na pytania mieszkańców odpowiadali później prezydenci.
Po debacie wszyscy radni udzielili prezydentowi wotum zaufania. Łącznie to aż 23 głosy.
Kolejnym punktem dzisiejszej sesji było zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok 2018. Przedłożone sprawozdanie pozytywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa, podobnie jak komisja rewizyjna Rady Miejskiej Łomży.
W tym przypadku radni również jednogłośnie zatwierdzili sprawozdanie, udzielając prezydentowi absolutorium z tytuł wykonania budżetu za poprzedni rok.
- Jest to też taki wyraz zaufania i mam nadzieję, że ta nasza współpraca, która jest, będzie nadal tak dobrze się układała - mówił prezydent Mariusz Chrzanowski.