Do końca czerwca mieszkańcy Łomży mogą oglądać plenerową wystawę pt. „Oto czynię wszystko nowe. W rocznicę IV Pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyzny”. Uroczysty wernisaż odbył się na placu przy Centrum Katolickim im. Jana Pawła II w Łomży.
Przygotowana przez IPN wystawa ma przypominać o 30. rocznicy wizyty Jana Pawła II w miastach północno-wschodniej Polski.
"Wystawa została skomponowana w taki sposób aby pokazać najważniejsze momenty uwiecznione podczas Papieskiej wizyty w Łomży, Białymstoku i Olsztynie, która miała miejsce w dniach 4-6.06.1991 r." - informuje Patrycja Leszczyńska z białostockiego oddziału IPN.
Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Biskupa Łomżyńskiego dr Janusza Bogusława Stepnowskiego.
Przypomnijmy, że łomżyńskie obchody 30. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Łomży odbędąsię w najbliższy piątek. Harmonogram wydarzeń: