Reklama

Łomża: Wystawa IPN w 30. rocznicę wizyty papieża Jana Pawła II [FOTO]

02/06/2021 15:49

​​​​​​​Do końca czerwca mieszkańcy Łomży mogą oglądać plenerową wystawę pt. „Oto czynię wszystko nowe. W rocznicę IV Pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyzny”. Uroczysty wernisaż odbył się na placu przy Centrum Katolickim im. Jana Pawła II w Łomży.

Przygotowana przez IPN wystawa ma przypominać o 30. rocznicy wizyty Jana Pawła II w miastach północno-wschodniej Polski.

"Wystawa została skomponowana w taki sposób aby pokazać najważniejsze momenty uwiecznione podczas Papieskiej wizyty w Łomży, Białymstoku i Olsztynie, która miała miejsce w dniach 4-6.06.1991 r." - informuje Patrycja Leszczyńska z białostockiego oddziału IPN.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Biskupa Łomżyńskiego dr Janusza Bogusława Stepnowskiego.

Przypomnijmy, że łomżyńskie obchody 30. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Łomży odbędąsię w najbliższy piątek. Harmonogram wydarzeń:

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości