Reklama

Łomża: Wytną drzewa na Alei Legionów, ale posadzą superdrzewa przyszłości?

13/03/2019 10:43

Zarząd województwa wyraził zgodę na usunięcie drzew rosnących w pasie drogowym Alei Legionów w Łomży. To nieruchomość stanowiąca własność województwa podlaskiego. Wycięte zostaną kasztanowce, klony i jedna lipa. Nie oznacza to, że roślin w Łomży będzie mniej. Jest szansa, że na terenie miasta posadzone zostaną superdrzewa Oxytree.

Zarząd województwa wyraził zgodę prezydentowi Łomży na usunięcie 11 następujących drzew: 6 kasztanowców zwyczajnych o obwodach pnia od 184 cm do 280 cm, 4 klony zwyczajne o obwodach pnia od 113 cm do 202 cm i lipę drobnolistną o obwodzie pnia 70 cm. Wszystkie rosną w pasie drogowym Alei Legionów od strony osiedla Jantar na nieruchomości stanowiącej własność województwa podlaskiego.

- Drzewa wytypowane do usunięcia są w niskim stanie zdrowotnym i stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa ludzi oraz mienia w istniejących obiektach budowlanych, jak również w ruchu drogowym na Alei Legionów, będącej ulicą o dużym natężeniu ruchu pieszego i kołowego. W ramach kompensacji przyrodniczej, za usuwane drzewa zostaną wykonane nasadzenia zastępcze, co jest praktykowane zawsze w tego typu sytuacjach - informuje Łukasz Czech z UM Łomża.

Reklama

W Łomży w latach 2015-2018 wycięto i nasadzono następującą ilość drzew:



Jak przekazuje nam Ratusz, jeszcze w marcu planowane jest podpisanie umowy pomiędzy Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Wyższą Szkołą Agrobiznesu w Łomży oraz Instytutem Ochrony Roślin Państwowego Instytutu Badawczego Terenowej Stacji Doświadczalnej w Białymstoku odnośnie posadzenia w Łomży 54 drzew tlenowych oxytree.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości