Reklama

Łomża: Zapłaci 10 tysięcy złotych za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny

30/04/2020 12:52

Karę pieniężną w wysokości 10 tysięcy złotych nałożył Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny na niepokorną mieszkankę naszego miasta, która nie przestrzegała zasad kwarantanny. Kobieta złamała zakaz kilkukrotnie.

Nałożona na mieszkankę naszego miasta kara w wysokości 10 tysięcy złotych to obecnie najwyższa kara nałożona przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łomży. Ukarana kobieta miała nie przestrzegać zasad kwarantanny.

Sanepid już wcześniej wydał 11 decyzji dotyczących nałożenia kar pieniężnych na niepokornych mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego. Każda z tych osób zmuszona została do zapłaty 5 tysięcy złotych.

Tym razem kara jest wyższa, ponieważ kobieta złamała zakaz kilkukrotnie. Wagę popełnionego czynu odczuje sprawdzając teraz stan konta.

Reklama

Do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży na bieżąco trafiają notatki służbowe z policyjnych interwencji. Nie wszystkie - zdaniem sanepidu - okazują się zasadne. Do PSSE na pewno kierowane będą kolejne dokumenty. Nie wiadomo jednak w jaki sposób sprawy zostaną rozpatrzone i czy zakończą się nałożeniem kar.  

Czym różni się kara od Sanepidu od mandatu policji?

Przede wszystkim o tym, czy sprawa trafi do Sanepidu, decyduje na ogół policja. Inspektorzy sanitarni nie patrolują ulic. To na podstawie m.in. wniosku policji inspektor sanitarny wydaje decyzję administracyjną. Policjant może też wymierzyć nam mandat albo skierować sprawę do sądu. Kara administracyjna jest na ogół surowsza i przede wszystkim natychmiast egzekwowana.

Reklama

Zainteresowanych odsyłamy do zapoznania się z INFORMATOREM RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH (KLIKNIJ)

/zdj.ilustracyjne/

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości