W rejonie osiedla Łomżyca woda może być używana wyłącznie do prac porządkowych i spłukiwania toalet. Powodem tej sytuacji jest stwierdzenie przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego braku przydatności wody do spożycia z uwagi na obecność bakterii grupy coli. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podało nowe punkty poboru wody.
Poniżej dzisiejszy komunikat MPWiK:
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Łomży informuje, że w wyniku pogorszenia jakości wody dostarczanej z sieci wodociągowej w rejonie osiedla Łomżyca woda może być używana wyłącznie do prac porządkowych i spłukiwania toalet. Trwają prace mające na celu poprawę jakości wody za pomocą instalacji chlorowania sieci wodociągowej na obszarze miasta Łomży w celu spełnienia wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017r.
Dodatkowo informujemy, że przewoźne punkty poboru wody zostały zlokalizowane przy ul. Polnej – na parkingu przy Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży oraz przy ul. Studenckiej – obok Przedszkola Publicznego nr 8.
Kran czerpalny z wodą udostępniony całodobowo jest także na terenie muszli koncertowej od strony ul. Rybaki w Łomży.
Woda butelkowana w pojemnikach 5l. dostarczana w godz. od 8:00 do 18:00 gotowa do spożycia:
Uruchomione zostały również punkty czerpalne wody na hydrantach PPOŻ w następujących miejscach:
Informacje z poprzednich komunikatów oraz decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łomży można odnaleźć we wczorajszym artykule: Uwaga! Na Łomżycy woda nie nadaje się do picia! [AKTUALIZACJA]