Od poniedziałku mieszkańcy osiedla Łomżyca ponownie mogą mieć problemy z wodą. Wszystko przez prace wiązane z czyszczeniem sieci wodociągowej.
W dniach 15-19.07.2019 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji planuje prowadzenie prac związanych z czyszczeniem sieci wodociągowej w rejonie osiedla Łomżyca, w związku z czym mogą nastąpić przerwy w dostawie wody oraz chwilowe obniżenie jej parametrów. Warto podkreślić, że prace mają być prowadzone w godz. 22:00 - 5:00.
- Prace będą prowadzone w następujących ulicach: Żabia, Sikorskiego, Spokojna, Wojska Polskiego, Wesoła, Polna, Staszica, Strojna, Prosta - przekazuje MPWiK
Przypomnijmy, że mieszkańcy osiedla Łomżyca przez około tydzień zmuszeni byli do korzystania z przewoźnych punktów poboru wody i punktów czerpalnych na hydrantach. Wszystko z uwagi na obecność w pobranych wcześniej próbkach bakterii z grupy coli. Woda z domowych kranów mogła być używana wyłącznie do prac porządkowych i spłukiwania toalet. Zakaz spożywania wody odwołany został 9 lipca.