To jeden z sześciu samochodów, które przekazano dzisiaj (7.04) stacjom sanitarno-epidemiologicznym w województwie podlaskim. Auta mają służyć m.in. do transportu materiału biologicznego.
Samochody uroczyście przekazał wojewoda Bohdan Paszkowski, wraz z szefową Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Elżbietą Kraszewską i jej zastępcą Bawłem Buczko.
Oficjalnie do Białegostoku trafiło 6 samochodów, ale tylko 1 będzie służył w WSSE. Pozostałe pojazdy trafiły do PSSE w Łomży, Wysokiem Mazowieckiem, Hajnówce, Augustowie i Sejnach. Auta mają służyć o celów służbowych m.in. do transportu materiału biologicznego.
Darowizny zostały przekazane przez firmę FUTURA LEASING (Grupa PKO BP) dla Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a następnie do WSSE w całym kraju.
Przypomnijmy, wcześniej dwa ople insignia trafiły do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.
fot. WSSE Białystok