Marszałek Artur Kosicki w trybie pilnym zwołał spotkanie online z dyrektorami podlaskich szpitali. Zarządzający łomżyńską placówką Jarosław Pokoleńczuk zapewnił, że szpital jest gotowy na przyjęcie uchodźców z Ukrainy.
Szpital Wojewódzki w Łomży jest przygotowany do przyjęcia na swoje oddziały uchodźców z Ukrainy potrzebujących hospitalizacji czy pomocy medycznej. Dyrektor Jarosław Pokoleńczuk na spotkaniu z marszałkiem Arturem Kosickim zapewnił także, że placówka ma zabezpieczone łóżka, zapas leków i personel.
– Sytuacja jest trudna i wszystko wskazuje na to, że przez najbliższy czas nie ulegnie zmianie na lepsze. Chcemy zapewnić Ukraińcom uciekającym przed wojną jak najlepszą opiekę medyczną, psychologiczną, jak najlepsze warunki. Uchodźcy będą szukać schronienia prawdopodobnie nie tylko w województwach bezpośrednio graniczących z Ukrainą, ale też u nas – mówił marszałek podczas zwołanego w trybie pilnym spotkania.
Reklama
Źródło: UMWP