Nowy zbiornik o pojemności 26 ton pojawił się na terenie Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, działającego jako jednoimienny szpital zakaźny.
Szpital Wojewódzki w Łomży także został zabezpieczony w tlen - przekazuje Podlaski Urząd Wojewódzki. Obok zbionika o pojemności 5,6 tony dostawiono nowy o pojemności 26 ton.
- Dzięki temu pacjenci będą mogli liczyć na szybkie podanie tlenu, co ma bardzo duży wpływ na leczenie - czytamy w komunikacie PUW.
Podobny, ale 8-tonowy zbiornik na ciekły tlen pojawił się w ostatnim czasie również przed szpitalem MSWiA w Białymstoku. To druga - obok szpitala w Łomży - placówka lecznicza w Podlaskiem przekształcona w jednoimienny szpital zakaźny.

fot. PUW