Reklama

Łomżyński szpital z dodatkowymi pieniędzmi. Będzie ratował swoją płynność finansową

24/10/2022 16:09

Budżet łomżyńskiego szpitala ma być zasilony blisko 2 mln zł. Placówka przygotuje "mapę drogową", która pozwoli jej utrzymać płynność finansową.

Do końca roku Szpital Wojewódzki w Łomży ma otrzymać ok. 1,9 mln zł w ramach dodatkowego wsparcia dla szpitali, które funkcjonują w systemie PSZ (podstawowe szpitalne zabezpieczenie świadczeń opieki zdrowotnej) i u których wzrost wartości kontraktów netto nie przekroczył 16%.

- NFZ na polecenie Ministra Zdrowia przygotował specjalny mechanizm finansowy. Dodatkowe wsparcie ułatwi szpitalom zachowanie płynności finansowej i zapewni udzielanie świadczeń medycznych pacjentom - informuje Beata Leszczyńska, rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Reklama

Do tej pory łomżyńskiemu szpitalowi wypłacono z tego tytułu prawie 480 tys. zł.

- Szpitale, do których trafią dodatkowe pieniądze, przygotują „mapę drogową” z kierunkami działań mającymi na celu utrzymanie płynności finansowej. Mechanizm tzw. „16 procent” to kolejna już w tym roku możliwość przekazania dodatkowych środków szpitalom podstawowego zabezpieczenia szpitalnego. W lipcu tego roku wzrosła wycena świadczeń, w sierpniu zwiększony został ryczałt oraz wzrosła wycena w SOR-ach, Izbach Przyjęć oraz Nocnej i Świątecznej Opieki - tłumaczy Beata Leszczyńska.

Reklama

Ogólnie do szpitali z woj. podlaskiego ma trafić dokładnie 15 mln 649 zł. 

Zobacz też: Łomżyński szpital boi się o swoją przyszłość

Fot. UM Łomża

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości