Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują dziś (27.03) o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Podlaskiem. Tym razem to m.in. mężczyzna w sile wieku oraz starsza kobieta z powiatu łomżyńskiego.
Badania laboratoryjne wykazały dodatni wynik u mężczyzny w sile wieku z powiatu łomżyńskiego, który zgodnie z zaleceniem lekarza jest w kwarantannie domowej oraz u starszej kobiety z powiatu łomżyńskiego, która również ze względu na dobry stan zdrowia jest w kwarantannie domowej - wynika z informacji przekazaych przez Podlaski Urząd Wojewódzki.
PUW informując dziś rano o trzech nowych przypadkach w województwie podlaski podał, że trzeci przypadek dotyczy starszego mężczyzny z Białegostoku, który jest hospitalizowany w szpitalu MSWiA w Białymstoku. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku sprostowała jednak, że trzecią osobą hospitalizowaną w szpitalu MSWiA jest starsza kobieta.
Liczba osób zakażonych w Łomzy i powiecie łomżyńskim rośnie. Wczoraj informowaliśmy, że badania wykazały dodatni wynik u kobiety w sile wieku z Łomży oraz u dwóch mężczyzn z powiatu łomżyńskiego:
[AKTUALIZACJA 14:00]
Mamy informację o kolejnym potwierdzonym przypadku koronawirusa w województwie podlaskim. Badania laboratoryjne wykazały dodatni wynik u starszej kobiety z Białegostoku, która przebywa w izolacji domowej zgodnie z zaleceniem lekarza.
Oznacza to, że w Podlaskiem jest już 17 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem. Na chwilę obecną w Polsce odnotowano 1289 potwierdzonych przypadków zakażenia. 16 osób zmarło.