Reklama

Mieszkaniec Łomży zatrzymany za skatowanie psa! "Zakrwawiony zwierzak nie mógł poruszać się o własnych siłach"

09/09/2021 08:59

Skandal na osiedlu Południe w Łomży! 51-letni mieszkaniec naszego miasta miał skatować psa, bo ten ugryzł go, gdy mężczyzna otwierał lodówkę. 51-latek usłyszał już zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności.

Z relacji policji wynika, że w poniedziałek, po południu, łomżyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który skatował psa. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na osiedlu Południe. Rodzina zabrała zwierzaka do weterynarza jeszcze przed przybyciem funkcjonariuszy 

- Z relacji zgłaszającego wynikało, że po powrocie do mieszkania znalazł zakrwawionego psa, który leżał i nie był w stanie podnieść się o własnych siłach. Jak ustalili policjanci za znęcanie się nad czworonogiem odpowiedzialny jest ojciec, który w tym czasie przebywał w mieszkaniu. 51-latek był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko 1,5 promila alkoholu - informuje oficer prasowy KMP w Łomży.

Reklama

Mężczyzna przyznał policjantom, że kopnął psa, bo ten ugryzł go, kiedy otwierał lodówkę.

- Siła uderzenia była tak duża, że zwierzę ratując się, zerwało karnisz z firankami. W międzyczasie do zgłaszającego zadzwonił brat, z informacją o wstępnych obrażeniach psa. Okazało się, że zwierzę ma uszkodzone oko, wybite zęby i podejrzenie złamania kręgosłupa. Te urazy potwierdziła również opinia weterynarza. Policjanci zatrzymali 51-letniego mieszkańca Łomży, który trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.

Reklama

Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

zdj. KMP Łomża

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama