Minionej doby w woj. podlaskim odnotowano więcej przypadków ozdrowień niż zakażeń - ozdrowieńców jest 13, a nowo zakażonych tylko pięciu - wynika z danych przesłanych w niedzielę przez biuro wojewody.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują dziś o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną.
Wyzdrowiało kolejnych 13 osób z regionu (w sumie 50) – mężczyzna w sile wieku z powiatu łomżyńskiego, młody mężczyzna z powiatu białostockiego, młody mężczyzna z Białegostoku, dwie młode kobiety, mężczyzna w sile wieku, dwóch starszych mężczyzn, kobieta w sile wieku i nastolatek z powiatu bielskiego, mężczyzna i kobieta w sile wieku z powiatu sokólskiego oraz kobieta w sile wieku z powiatu zambrowskiego.
W sumie w województwie podlaskim mamy 321 potwierdzone przypadki zakażenia COVID-19. Łącznie do tej pory w kraju zanotowano 9287 zakażeń oraz 360 zgonów.
Jak informuje resort zdrowia, w najbliższym czasie można się także spodziewać większej ilości testów, bowiem do Polski dotarły testy z Korei Południowej.
