Mieści się ono przy ulicy Polowej i będzie odpowiadać na potrzeby mieszkańców Łomży i okolic. Wydarzenie przyciągnęło lokalnych samorządowców i mieszkańców.
W budynku Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego w Łomży oficjalnie otwarto dziś biuro poselskie ministra Stefana Krajewskiego. W uroczystości, oprócz gospodarza, wzięli udział samorządowcy i mieszkańcy Łomży.
– Miałem mnóstwo zgłoszeń, że to biuro w Łomży jest potrzebne i – wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom – od dzisiaj będzie funkcjonować. Biuro podstawowe jest w Zambrowie, ale nie wszyscy mogą dojechać. Żeby być bardziej otwartym dla społeczeństwa i mieszkańców Łomży, to biuro będzie przy ulicy Polowej 53 – powiedział minister Stefan Krajewski, zapowiadając, że choć obowiązki często zatrzymują go w Warszawie, to po uprzednim umówieniu się będzie do dyspozycji mieszkańców.
Reklama
Otwarcie biura na pewno ucieszy też rolników, którzy odpowiadają za dużą część gospodarki regionu. Teraz będą mieli ułatwiony kontakt, aby sprawniej i skuteczniej rozwiązywać problemy – zwłaszcza że bieżący rok był trudny. Najpierw wiosną pojawiły się przymrozki, a na horyzoncie wciąż jest umowa Mercosur, która może uderzyć w polskie rolnictwo.
– Podlaskie jest regionem rolniczym. Minister Krajewski odpowiada na potrzeby całego kraju, ale to Podlaskie musi wyjątkowo pielęgnować. Dzisiaj witamy w Łomży Komisję Rolnictwa i Rozwoju Wsi właśnie w temacie mleczarstwa. Minister będzie nam towarzyszył, dlatego czujemy się zaopiekowani – stwierdziła posłanka Alicja Łepkowska-Gołaś.
Reklama
Na obecności ministra skorzysta także Łomża. Już jako poseł Stefan Krajewski bardzo angażował się we wsparcie inwestycji i – razem z parlamentarzystami z Ziemi Łomżyńskiej – był skutecznym ambasadorem naszego regionu.
– Pan Stefan Krajewski jest posłem z Ziemi Łomżyńskiej, który również reprezentuje potrzeby mieszkańców naszego miasta. Liczę na to, że otwarcie tego biura będzie bodźcem do tego, aby poprzez dobrą współpracę samorządu z rządem i parlamentarzystami dążyć do rozwoju naszego miasta. Jestem przekonany, że ta współpraca będzie przebiegać bardzo dobrze. Już ostatnie lata pokazały, że Łomża może liczyć na ministra Stefana Krajewskiego – powiedział zastępca prezydenta Łomży Piotr Serdyński.
Reklama
Biuro jest już otwarte – mieszkańcy Łomży i okolic mogą od dziś umawiać wizyty i zgłaszać swoje sprawy osobiście przy ulicy Polowej 53.