Reklama

Mobilne punkty pobrań nie dla mieszkańców Łomży

12/05/2020 07:30

„W 12 dniu kwarantanny zrób bezpłatny test na koronawirusa, adresy punktów pobrań uzyskasz na pacjent.gov.pl lub dzwoniąc pod numer 800-190-590” – smsa takiej treści dostają osoby w 11 dniu kwarantanny. Każdy, kto dostanie taką wiadomość, za darmo i dobrowolnie może w 12 dobie kwarantanny wykonać badanie w mobilnym punkcie pobrań wymazów.

W województwie podlaskim działa 9 takich punktów, ale żaden nie jest zlokalizowany w Łomży. Najbliższe są w Zambrowie, Wysokiem Mazowieckiem i Grajewie. Na miejsce trzeba dojechać własnym autem, mając ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem i numer PESEL.

- Wymaz zostanie pobrany bez wysiadania z auta. Wynik badania zostanie przekazany przez laboratorium jak też będzie dostępny na Internetowym Koncie Pacjenta - informuje Podlaski NFZ.

Punkty pobrań mają usprawnić powrót do normalności wszystkim, którzy kończą kwarantannę. Badania w całości refundowane są przez NFZ, który zapłaci szpitalom za każdy pobrany wymaz 21 zł. Dodatkowo sfinansuje każdy dzień gotowości mobilnego punktu pobrań kwotą 300 zł.

Reklama

Poniżej punkty pobrań w województwie podlaskim:

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości