Możliwe, że już niedługo mieszkańcy Łomży będą mogli ślizgać się na tafli "Białego Orlika". MOSiR prowadzi właśnie niezbędne prace, by zapewnić maniakom łyżwiarstwa zimowe atrakcje na obiekcie przy ul. Katyńskiej.
Szczegóły dotyczące funkcjonowania obiektu mamy poznać niebawem, chociaż ostateczne decyzje uzależnione będą od warunków pogodowych i epidemicznych. Zbyt wysoka temperatura może przeszkodzić m.in. w zmrożeniu tafli wody.
Problemem może być też sytuacja epidemiczna. Dyrektor MOSiR Andrzej Modzelewski przekazuje, że na dzień dzisiejszy nie ma żadnych wytycznych dotyczących lodowisk. Nie można jednak wykluczyć, że pojawią się one w przyszłości. Obecnie Ośrodek koncentruje się nad możliwością otwarcia lodowiska. Wszystko po to, aby w czasie epidemii COVID-19 zapewnić bezpieczeństwo korzystającym z obiektu.
fot. MOSiR