Mustang to ikona sama w sobie. Łomża znalazła się na trasie przejazdu tych kultowych aut.
W piątek (26.08) w łomżyńskim amfiteatrze oglądać można mustangi.
Wszystko w ramach Classic Mustang Rally, na trasie którego znalazło się nasze miasto.
- Kochamy mustangi za wygląd, za silniki, szczególnie brzmienie silnika. To klasyk amerykańskiej motoryzacji. Żaden samochód nie wywołuje tyle emocji co mustang. Nie wiem czy to jest spełnienie marzeń z dzieciństwa, ale bardzo dużo ludzi się interesuje, chciałoby posiadać takie auto. Jak się wsiada, to się człowiek przenosi o kilka dekad do tyłu - mówi Witold Koral z ekipy serwisowej. - Trzeba się skupiać na jeździe, kontrolować wskazania zegarów. Z częściami nie ma problemów. Problem jest tylko, żeby znaleźć odpowiednią osobę, żeby oddać to do naprawy w razie jakichkolwiek kłopotów - dodaje.
Reklama
Pojazdom można przyglądać się do godz. 15:00. Kolejnym i jednocześnie ostatnim miejscem, które odwiedzą mustangi, będzie Ruciane Nida. Tam auta zostaną dwa dni.
Rajd zorganizowało Stowarzyszenie Mustang Club Polska. Jest to jego czwarta edycja.