Reklama

Największy przyrost zakażeń od początku pandemii w Polsce

19/09/2020 10:41

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 1002 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem. Zmarło kolejne 12 osób. Bilans zakażeń w Polsce to w tej chwili 78 330. Nie żyje 2 282 chorych. Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o dwudziestu czterech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

To:

  • mężczyzna w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa,
  • młoda kobieta z Białegostoku, izolacja domowa,
  • starsza kobieta z Białegostoku, izolacja domowa,
  • młoda kobieta z Białegostoku, hospitalizowany w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Choroszczy,
  • starsza kobieta z Białegostoku, hospitalizowana w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Choroszczy,
  • mężczyzna w sile wieku z powiatu białostockiego, izolacja domowa,
  • młody mężczyzna z powiatu białostockiego, izolacja domowa,
  • starsza kobieta z powiatu białostockiego, hospitalizowana w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Choroszczy,
  • starsza kobieta z powiatu białostockiego, izolacja domowa,
  • starszy mężczyzna z powiatu białostockiego, hospitalizowany w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie,
  • starsza kobieta z powiatu zambrowskiego, izolacja domowa,
  • kobieta w sile wieku z powiatu bielskiego, hospitalizowana w SPZOZ w Bielsku Podlaskim,
  • starsza kobieta z powiatu wysokomazowieckiego, hospitalizowana w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży,
  • młody mężczyzna z powiatu kolneńskiego, hospitalizowany w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Choroszczy,
  • młody mężczyzna z powiatu grajewskiego, hospitalizowany w Szpitalu MSWiA w Białymstoku,
  • starsza kobieta z powiatu sejneńskiego, hospitalizowana w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie,
  • trzy starsze kobiety z powiatu augustowskiego, hospitalizowane w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie,
  • dwie młode kobiety z powiatu augustowskiego, izolacja domowa,kobieta w sile wieku z powiatu augustowskiego, izolacja domowa,
  • starszy mężczyzna z Suwałk, hospitalizowany w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie,
  • kobieta w sile wieku z Łomży, izolacja domowa.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1571 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiały kolejne trzy osoby (w sumie 1139): dwóch młodych mężczyzn i młoda kobieta z powiatu wysokomazowieckiego.

W związku z koronawirusem w szpitalach w Polsce przebywa 1977 osób, pod respiratorem jest 83 chorych.

Ministerstwo Zdrowia podał, że nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objętych jest 11 tys. 494 osoby, a kwarantanną - 118 tys. 864 osoby.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości