Wyzdrowiał już ostatni zakażony koronawirusem mieszkaniec powiatu łomżyńskiego. Z danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że wśród mieszkańców miasta Łomży i powiatu nie ma już ani jednego "aktywnego" zakażenia.
Dotychczas na terenie działania łomżyńskiego sanepidu potwierdzono 40 przypadków zakażenia (21 osób - Łomża, 19 - powiat łomżyński). Wszystkie te osoby chorobę już pokonały. Wczoraj służby wojewódzkie poinformowały o ozdrowieniu ostatniej zakażonej osoby z powiatu łomżyńskiego - mężczyzny w sile wieku. O ozdrowieniu ostatniej zakażonej osoby z Łomzy informowaliśmy wcześniej.
Pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia w naszej najbliższej okolicy ogłoszony został 21 marca.
W sumie w województwie podlaskim mamy 463 potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 24 395/1 092 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - dane z 2.06.2020.