Już jutro rozpoczynają się szczepienia przeciw Covid-19 seniorów powyżej 70. roku życia. - Nie mamy już wolnych terminów – przyznał na dzisiejszej konferencji prasowej Michał Dworczyk z kancelarii premiera. Szef KPRM zaapelował do tych, którzy chcą się jeszcze zapisać na szczepienia, by zostali w poniedziałek w domach i nie szli do przychodni.
Michał Dworczyk dodał, że wielkości dostaw szczepionki zdecydowanie nie pokrywają się z zapotrzebowaniem w Polsce.
- Zgodnie z umową wynegocjowaną przez Komisję Europejską z dostawcami szczepionek naszemu krajowi przysługuje do końca pierwszego kwartału liczba dawek pozwalająca na zaszczepienie 3,1 mln Polaków. I dziś mamy już zajętych terminów, zarejestrowanych lub w trakcie szczepienia, dla ponad 3 mln osób – powiedział Dworczyk.
Oznacza to, iż w tej chwili nie mamy już wolnych szczepionek.
Michał Dworczyk zaapelował do seniorów, którzy chcą się jeszcze zapisać na szczepienia, by zostali w poniedziałek w domach i nie szli do przychodni.
- Apelujemy do seniorów, tych, którzy chcą się zarejestrować, aby zgłaszali chęć zaszczepienia się telefonicznie przez SMS lub przez internet – powiedział Dworczyk. - I jak się tylko w Polsce pojawią szczepionki, otrzyma informację zwrotną i zostanie umówiony na konkretny termin" – zapewnił.
Według Ministerstwa Zdrowia do dziś wykonano 701 164 szczepienia przeciw Covid-19 z grupy 0, czyli m.in. personelu medycznego.
Jutro ruszają szczepienia przeciw Covid-19 dla seniorów.