Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna otrzymała już potwierdzenie ozdrowienia ostatniej zakażonej koronawirusem osoby z Łomży. To 59-letnia mieszkanka naszego miasta. Oznacza to, że wśród mieszkańców Łomży nie ma już ani jednego potwierdzonego przypadku zakażenia.
Dotychczas na terenie działania łomżyńskiego sanepidu potwierdzono 40 przypadków zakażenia (21 osób - Łomża, 19 - powiat łomżyński). Wszystkie 21 osób z Łomży chorobę pokonało. Wśród 19 zakażonych mieszkańców powiatu są jeszcze dwie osoby z zakażeniem "aktywnym". Na dniach sanepid powinien otrzymać ich wyniki.
Obecnie na terenie działania PSSE w Łomży w kwarantannie jest 107 osób (48 - Łomża i 59 - powiat łomżyński)
Do tej pory w województwie podlaski odnotowano 432 potwierdzone przypadki zakażenia COVID-19. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 22 303/1 025 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).