Reklama

Nie zgłosił euro i dolarów. Został ukarany mandatem w wysokości 10 tysięcy złotych

04/11/2022 07:31

Ponad 13 tys. dolarów oraz blisko 20 tys. euro próbował wwieźć do Unii Europejskiej bez wymaganego zgłoszenia obywatel Białorusi - informuje Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku.

"Funkcjonariusze podlaskiej KAS z Bobrownik znaleźli przy jednym z pasażerów białoruskiego autokaru niezgłoszone dewizy. Ponad 13 tys. dolarów i blisko 20 tys. euro 39-letni Białorusin ukrył w swoim bagażu" - czytamy w komunikacie.

Osoba, która przewozi co najmniej 10 tys. euro (a także równowartość tej kwoty w innych walutach), wjeżdżając do UE lub wyjeżdżając z niej, musi pisemnie zgłosić te środki funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej.

Za próbę nielegalnego przewozu dewiz przez granicę mężczyzna został ukarany mandatem 10 tys. zł.

Reklama

zdj. IAS Białystok

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości