Reklama

Nielegalny transport 25 ton odpadów zatrzymany przez KAS

21/10/2022 08:10

Funkcjonariusze KAS skontrolowali ciężarówkę na drodze krajowej nr 8 w pobliżu Augustowa. Zgodnie z dokumentami miała przewozić z Finlandii do Polski metalowy złom, natomiast w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT) zatrzymany transport zgłoszony był jako przewóz odpadów opakowań z tworzyw sztucznych.

Podczas kontroli okazało się, że w naczepie znajdowało się blisko 25 t odpadów komunalnych, na których przewóz wymagane są specjalne zezwolenia oraz prawidłowe zgłoszenie w systemie SENT.

Inspektorzy z suwalskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Białymstoku potwierdzili, że zatrzymane przez KAS odpady przewożone były nielegalnie.

Za brak prawidłowego zgłoszenia przewozu odpadów w SENT odbiorcy towaru grozi kara 20 tys. zł. Przewoźnik, za wwóz odpadów na terytorium Polski bez wymaganych zezwoleń, musi liczyć się z karą 12 tys. zł.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości