W ostatnich dniach policjanci zatrzymali aż 5 osób, które wsiadły za kółko pod wpływem alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Pierwszy kierowca został zatrzymany w sobotnią noc w Podgórzu.
-Mundurowi z drogówki zatrzymali tam do kontroli toyotę. W trakcie rozmowy z jego kierowcą wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 42-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie - relacjonuje łomżyńska policja.
Drugi nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w niedzielę w Kuziach.
- Policjanci z drogówki zatrzymali tam opla. Również w rozmowie z kierowcą wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 56-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.
Reklama
Kolejni z nieodpowiedzialnych kierowców zostali zatrzymani podczas dzisiejszego "trzeźwego poranka”.
- O 5.40 w Piątnicy Włościańskiej wpadł kierowca citroena. Badanie alkomatem 66-latka wykazało, że miał on 0,6 promila alkoholu w organizmie. Niespełna 10 minut później w Łomży na Meblowej została zatrzymana kierująca audi. 51-latka popełniła wykroczenie, ponieważ znajdowała się po użyciu alkoholu. Tuż przed 8 również na ulicy Meblowej wpadł kierowca volkswagena. Badanie alkomatem wykazało, że siedzący za kierownicą 40-latek ma promil alkoholu w organizmie - przekazuje policja.
Reklama
Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy, a za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.
zdj. KMP w Łomży