Reklama

Nocny transport wyposażenia do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży [FOTO]

18/03/2020 07:40

W nocy z wtorku na środę (18.03) do łomżyńskiego szpitala dotarł transport środków ochrony indywidualnej dla lekarzy i pielęgniarek. Wcześniej w naszym województwie potwierdzono pierwszy przypadek COVID-19.

Według danych podanych przez Urząd Marszałkowski do łomżyńskiego szpitala trafiły m.in: kombinezony izolacyjne (ok.1 tys.), maski, półmaski, okulary typu gogle i specjalistyczne rękawice. Sprzęt przywiozła do Łomży wojskowa ciężarówka z Opola. Ma on być sukcesywnie dowożony i uzupełniany.

Wczoraj zrobiło się głośno o pierwszym przypadku COVID-19 w Podlaskiem. Podlaski Urząd Wojewódzki Przekazał w komunikacie, że mężczyzna  zarażony koronawirusem przebywa w szpitalu i jest "w sile wieku" Służby nie podają jednak , w którym szpitalu pacjent się znajduje. Według komunikatu, rodzina pacjenta została objęta nadzorem epidemiologicznym przez powiatowego inspektora sanitarnego.

Reklama

W regionie funkcje szpitala zakaźnego do opieki nad pacjentami z koronawirusem początkowo miał pełnić jeden szpital - wojewódzki w Łomży. We wtorek wojewoda podlaski podjął decyzję, że drugą taką placówką będzie szpital MSWiA w Białymstoku.

Sieć jednoimiennych szpitali zakaźnych została zatwierdzona w poniedziałek (16.03). Na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że do każdego z tych szpitali trafi po tysiąc maseczek i kombinezonów oraz odpowiednia liczba okularów ochronnych, które będzie można sterylizować. Szumowski zapowiedział, że zostanie uruchomiony tzw. dodatek za gotowość, który będzie w zależności od liczby łóżek oraz liczby łóżek respiratorowych przeliczany na każdy szpital.

Reklama

Źródło/fot: Wrota Podlasia

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości