Strażacy z Mątwicy otrzymali podnośnik, natomiast strażacy z OSP Jedwabne będą mieli teraz do dyspozycji ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy.
Uroczyste przekazanie samochodów odbyło się na placu Komendy Wojewódzkiej Policji. Pojazdy otrzymali strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Białymstoku, Komendy Powiatowej PSP w Augustowie oraz ochotnicy z OSP w Jedwabnem i Mątwicy,
OSP w Mątwicy otrzymała samochód specjalny - podnośnik Volvo. OSP w Jedwabnem przekazano ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy GCBA 8/50 z napędem uterenowionym na podwoziu Renault Kerax.
Oba samochody przekazane zostały jednostkom OSP przez Komendę Miejską PSP w Białymstoku, która zyskała właśnie dwa nowe pojazdy pożarnicze: ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy oraz samochód specjalny z drabiną mechaniczną Magirus SD-42 na podwoziu Iveco EuroCargo z osią skrętna ułatwiającą manewrowanie w wąskich ulicach miasta.
Komenda Powiatowa PSP w Augustowie pozyskała - ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Scania.
zdj. KW PSP Białystok