O siedmiu nowych przypadkach koronawirusa w województwie poinformowało w komunikacie Biuro Wojewody Podlaskiego. Pięć z nich dotyczy osób z Łomży. Nieco inne dane posiada łomżyński sanepid.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują dziś łącznie o siedmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 889 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Biuro Wojewody Podlaskiego zawarło w komunikacie kolejne 52 przypadki ozdrowień: (w sumie 602): czterech młodych mężczyzn, starsza kobieta, trzech mężczyzn w sile wieku, siedem kobiet w sile wieku i dwie młode kobiety z powiatu białostockiego, czterech młodych mężczyzn, sześć kobiet w sile wieku, siedmiu mężczyzn w sile wieku, dwoje dzieci i dwie młode kobiety z Białegostoku, czterech mężczyzn w sile wieku, trzech młodych mężczyzn, dwie kobiety w sile wieku i młoda kobieta z powiatu sokólskiego, starszy mężczyzna z powiatu grajewskiego, młody mężczyzna z powiatu sejneńskiego, mężczyzna i kobieta w sile wieku z powiatu bielskiego.
Najnowsze dane łomżyńskiego sanepidu wskazują, że na terenie działania stacji odnotowano jednak aż 9 nowych przypadków koronawirusa. Tylko wczoraj łomżyński sanepid otrzymał 5 dodatnich wyników badań, wykonanych wśród osób, które bawiły się w ostatnim czasie na jednym z wesel. Możliwe, że to właśnie te przypadki zawarte zostały w dzisiejszym komunikacie Biura Wojewody, a reszta podana do wiadomości zostanie jutro.
Obecnie w kwarantannie przebywają w naszym regionie 233 osoby (163 - Łomża, 70 - powiat). Wcześniej zwolniono z niej m.in. weselników i osoby związane z katolickim przedszkolem, które uzyskały ujemne wyniki testów. Wyzdrowiało też kolejnych 7 osób, w tym 6 z Łomży.