Mamy cztery nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. Trzy osoby hospitalizowane są w łomżyńskim szpitalu. Wśród nich jest starszy mężczyzna z Łomży.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o czterech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
- starszy mężczyzna z Łomży, hospitalizowany w tamtejszym szpitalu
- młoda kobieta z powiatu siemiatyckiego, hospitalizowana w Szpitalu w Hajnówce
- starsza kobieta z Białegostoku, hospitalizowana w Szpitalu w Łomży
- starszy mężczyzna z Białegostoku, hospitalizowany w Szpitalu w Łomży.
Podlaski Urząd Wojewódzki podaje, że osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną.
W sumie w województwie podlaskim mamy 32 potwierdzone przypadki zakażenia COVID-19. W Polsce potwierdzono dotąd 1905 przypadków zakażenia koronawirusem. 26 osób zmarło.