Reklama

Nowe sale sportowe w Szczepankowie i Jarnutach. Wójtowie dziękują poseł Krynickiej [VIDEO i FOTO]

07/09/2018 17:24

- To dzięki Pani pomocy, dzieci i młodzież naszej szkoły będą mogły rozwijać zdolności sportowe, spełnić swoje marzenia i pokonywać własne słabości – mówił do poseł Bernadety Krynickiej, podczas dzisiejszego spotkania w Szczepankowie, Arkadiusz Twardowski dyrektor tutejszej Szkoły Podstawowej. Dzięki wsparciu posłanki Krynickiej uczniowie z Jarnut (gm. Łomża) i Szczepankowa (gm. Śniadowo) już za dwa lata będą mogły uczęszczać na zajęcia sportowe do nowych i nowoczesnych sal gimnastycznych.

- My jesteśmy po to by pomagać w regionie, pomagać ludziom, samorządowcom czy dyrektorom różnych instytucji – i tak to wygląda – mówiła Bernadeta Krynicka.

Za pomoc w uzyskaniu akceptacji Ministerstwa Sportu odnośnie wniosku o dofinansowanie sal gimnastycznych w Jarnutach i Szczepankowie posłance z Łomży dziękowali w swoich przemówieniach wójt gminy Łomża Piotr Kłys, gospodarz dzisiejszego spotkania - wójt gminy Śniadowo Rafał Pstrągowski oraz dyrektor SP w Jarnutach Grażyna Lusa.

Ministerialna Komisja do spraw opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” zakwalifikowała wniosek gminy Śniadowo i przyznała dotację w wysokości 1.002.400 zł. Komisja zaakceptowała 49 wniosków z całego kraju, w tym 2 wnioski z województwa podlaskiego. Dofinansowanie otrzymała również gmina Łomża na budowę sali gimnastycznej w Jarnutach. Na nową salę gmina dostała 70 % dofinansowania, ponad 3 mln 300 tys. zł.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości