Reklama

Odznaczenia państwowe za pracę na rzecz Ziemi Łomżyńskiej

15/02/2022 14:37

Srebrny Krzyż Zasługi za zasługi w działalności na rzecz upowszechniania wiedzy o dziedzictwie narodowym ziemi łomżyńskiej odebrał dr Cezary Nowosielski. Natomiast dr hab. Krzysztof Sychowicz otrzymał Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości za aktywną działalność na rzecz łomżyńskiej społeczności.

We wtorek (15.02) wojewoda podlaski wręczył odznaczenia państwowe dwóch osobom. 

Dr n. med. Cezary Nowosielski - dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Białymstoku - otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi za zasługi w działalności na rzecz upowszechniania wiedzy o dziedzictwie narodowym ziemi łomżyńskiej. Odznaczenie przyznał prezydent Andrzej Duda na wniosek Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów, którego odznaczony jest aktywnym członkiem. 

Natomiast dr hab. Krzysztof Sychowicz otrzymał Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości za zasługi dla Niepodległej na wniosek wojewody podlaskiego. Jako aktywny działacz łomżyńskiej społeczności organizuje spotkania z młodzieżą, podczas których przybliża trudną, lokalną historię, w tym wydarzenia związane z okresem II wojny światowej i powojennym. Oprócz pracy w Instytucie Pamięci Narodowej angażuje się we wspieranie i upamiętnianie ważnych dla Łomży postaci. Przez szereg lat był członkiem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej oraz Towarzystwa Naukowego im. Wagów w Łomży.

Reklama

 

 

Źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości