Srebrny Krzyż Zasługi za zasługi w działalności na rzecz upowszechniania wiedzy o dziedzictwie narodowym ziemi łomżyńskiej odebrał dr Cezary Nowosielski. Natomiast dr hab. Krzysztof Sychowicz otrzymał Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości za aktywną działalność na rzecz łomżyńskiej społeczności.
We wtorek (15.02) wojewoda podlaski wręczył odznaczenia państwowe dwóch osobom.
Dr n. med. Cezary Nowosielski - dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Białymstoku - otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi za zasługi w działalności na rzecz upowszechniania wiedzy o dziedzictwie narodowym ziemi łomżyńskiej. Odznaczenie przyznał prezydent Andrzej Duda na wniosek Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów, którego odznaczony jest aktywnym członkiem.
Natomiast dr hab. Krzysztof Sychowicz otrzymał Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości za zasługi dla Niepodległej na wniosek wojewody podlaskiego. Jako aktywny działacz łomżyńskiej społeczności organizuje spotkania z młodzieżą, podczas których przybliża trudną, lokalną historię, w tym wydarzenia związane z okresem II wojny światowej i powojennym. Oprócz pracy w Instytucie Pamięci Narodowej angażuje się we wspieranie i upamiętnianie ważnych dla Łomży postaci. Przez szereg lat był członkiem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej oraz Towarzystwa Naukowego im. Wagów w Łomży.
Źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki