Reklama

Paczki trafiły do seniorów [FOTO]

22/12/2020 07:00

Około 135 paczek trafiło do podopiecznych Dzienego Domu "Senior+" i Klubu Seniora MOPS. Były w nich słodycze, ciasta, środki ochronne i świąteczne opłatki.

Paczki przygotowali pracownicy tych placówek przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Łomży i prezydenta Mariusza Chrzanowskiego.

- Czas pandemii sprawił, że w tym roku nie spotkamy się podczas tradycyjnej wigilii. Mam nadzieję, że w ten symboliczny sposób sprawiliśmy chociaż trochę radości naszym seniorom – mówi włodarz miasta.

W trosce o bezpieczeństwo seniorów obie placówki (Dzienny Dom "Senior+" i Klub Seniora MOPS) wprowadziły do odwołania alternatywne formy realizacji usług wobec swoich podopiecznych. Osoby starsze objęte są wsparciem poprzez następujące działania:

Reklama
  • dostarczany jest codziennie (dni pracujące) przez firmę cateringową ciepły posiłek do miejsca zamieszkania Seniora - tylko podopieczni z Dziennego Domu "Senior+";
  • pomoc przy robieniu zakupów;
  • pomoc w kontakcie z lekarzami i wykupieniem recept;
  • wsparcie telefoniczne podczas indywidualnych rozmów;
  • dostarczane są materiały edukacyjne, aktywizujące społecznie, ulotki i instrukcje do podjęcia indywidualnej terapii zajęciowej, aktywności ruchowej, itp.

fot. Łukasz Chełchowski

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama