Około 135 paczek trafiło do podopiecznych Dzienego Domu "Senior+" i Klubu Seniora MOPS. Były w nich słodycze, ciasta, środki ochronne i świąteczne opłatki.
Paczki przygotowali pracownicy tych placówek przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Łomży i prezydenta Mariusza Chrzanowskiego.
- Czas pandemii sprawił, że w tym roku nie spotkamy się podczas tradycyjnej wigilii. Mam nadzieję, że w ten symboliczny sposób sprawiliśmy chociaż trochę radości naszym seniorom – mówi włodarz miasta.
W trosce o bezpieczeństwo seniorów obie placówki (Dzienny Dom "Senior+" i Klub Seniora MOPS) wprowadziły do odwołania alternatywne formy realizacji usług wobec swoich podopiecznych. Osoby starsze objęte są wsparciem poprzez następujące działania:
fot. Łukasz Chełchowski