Reklama

Pijani kierowcy w Łomży! Policjanci zatrzymali trzy osoby

16/09/2022 12:30

Tylko minionej doby w ręce łomżyńskich policjantów wpadło trzech nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich prawie doprowadził do kraksy, drugi przewrócił się jadąc motorowerem, a trzeci jechał całą szerokością jezdni.

O pierwszym nieodpowiedzialnym kierowcy poinformował policjantów świadek, który - jak podaje policja - o mało nie został zepchnięty z drogi.

- 45-letni kierowca opla tak wyjeżdżał z parkingu, że tylko refleks zgłaszającego pozwolił na uniknięcie zderzenia. Mężczyzna chcąc wyjaśnić powód takiego zachowania podszedł i wyczuł alkohol. Wtedy zabrał kluczyki ze stacyjki i zawiadomił policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Łomży ma 2,5 promila alkoholu w organizmie - informuje oficer prasowy KMP w Łomży

Reklama

Kolejny kierujący wpadł wieczorem. Policjant z "patrolówki" na jednym z głównych skrzyżowań w Łomży zauważył leżący motorower i próbującego podnieść go mężczyznę.

- Jak ustalił, podczas hamowania przed sygnalizatorem, mężczyzna stracił panowanie i przewrócił się. Od kierowcy jednośladu wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Łomży miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Przed godz. 2:00 policjanci z "patrolówki" zatrzymali kolejnego kierującego

- To 30-letni kierowca volkswagena, który jechał całą szerokością jezdni. Powodem takiego prowadzenia pojazdu był alkohol w organizmie mężczyzny. Badanie wykazało prawie 2 promile. Policjanci ustalili też, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a jego samochód nie miał aktualnych badań technicznych- podaje oficer prasowy łomżyńskiej jednostki policji.

Reklama

Kierowcy stracili uprawnienia, a za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. 

zdj.ilustracyjne/KMP w Łomży

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości