24-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego może trafić za kraty. Policjanci złapali go, gdy prowadził samochód mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Przy okazji okazało się, że nigdy nie posiadał prawa jazdy, a do tego miesiąc temu otrzymał sądowy zakaz.
Policjanci z posterunku w Stawiskach zatrzymali audi na terenie gminy Grabowo. Okazało się, że kierujący nim 24-latek był nietrzeźwy.
- Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie i nie było to jedyne jego przewinienie. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że mieszkaniec powiatu kolneńskiego nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Co więcej, kierował pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, który został mu wydany niespełna miesiąc temu na okres 6 miesięcy - informuje oficer prasowy KPP w Kolnie.
Reklama
Za złamanie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
zdj. KPP Kolno