Promil alkoholu miał w organizmie kierowca mazdy, którego zatrzymali policjanci z łomżyńskiej drogówki. Wpadł, bo jechał o 16 km/h za szybko.
Mężczyzna został zatrzymany na ul. Wojska Polskiego. Policjanci pracujący z ręcznym miernikiem prędkości zauważyli, że jechał o 16 km/h za szybko.
- W trakcie rozmowy z 30-latkiem funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał on promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mieszkaniec gminy Łomża odpowie za popełnione wykroczenie - podaje oficer prasowy KMP w Łomży.
Reklama
zdj. KMP w Łomży