Reklama

Piknik patriotyczny na Starym Rynku [VIDEO i FOTO]

12/11/2018 06:57

Jednym z elementów programu "Łomża dla Niepodległej" był piknik na Starym Rynku, podczas którego mieszkańcy mogli posłuchać patriotycznej muzyki, zjeść żołnierską grochówkę, rozwinąć biało-czerwoną flagę oraz obejrzeć video mapping na fasadzie ratusza.  Na koniec niebo nad miastem rozświetliły fajerwerki, które były finalnym elementem łomżyńskich obchodów Święta Niepodległości.

Mieszkańcy, którzy zjawili się na pikniku "Łomża dla Niepodległej" - mogli liczyć na dużą ilość patriotycznej muzyki w wykonaniu dzieci, młodzieży, dorosłych oraz osób starszych. Przed Łomżanami zaprezentowali się: Maryna, Tabor, eMDeK KIDSy, Ewa Przestrzelska, Damian Śliwiński oraz Przemek Kamiński i Cezary Borusiewicz.  W śpiewanie piosenek włączali się także mieszkańcy.

- Tego dnia zdecydowałem, że będziemy pokazywać twórczość artystyczną właśnie ludzi pochodzących z Łomży i jak widać - przyjęło się to z bardzo  dużym entuzjazmem i wspólnie mogliśmy podczas ostatnich godzin w sposób radosny cieszyć się z tego i być dumnym, że jesteśmy Polakami - komentował prezydent Mariusz Chrzanowski.

Reklama

Na Łomżan czekała także tradycyjna żołnierska grochówka, która mogła zaspokoić nie tylko głód ale i rozgrzać zziębniętych mieszkańców. Rozdawane były biało-czerwone lizaki, znaczki, patriotyczne zakładki do książek upamiętniające lokalnych bohaterów oraz małe flagi, po które sięgali nie tylko najmłodsi.

Podczas pikniku, rozwinięta została ogromna flaga przygotowana przez spółdzielnię socjalną Alexis z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. O wyeksponowanie flagi zadbali mieszkańcy, którzy ochoczo chwytali za jej brzegi.

Reklama

Piknik zakończył video mapping wyświetlony na fasadzie ratusza, nawiązujący do historii Łomży z przełomu wieków. Po jego wyświetleniu - niebo nad Starym Rynkiem rozświetliły fajerwerki.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości