Ze sporym opóźnieniem, ale jednak będą. Wojewoda podlaski poinformował o podpisaniu umów na maszty z flagami, które są nagrodą dla samorządów i ich mieszkańców za udział w akcji "Pod biało-czerwoną".
W listopadzie ubiegłego roku pytaliśmy gminy o to, czy otrzymały już maszty i flagi za głosowanie w projekcie "Pod biało-czerwoną". Wówczas, po 10 miesiącach od ogłoszenia wyników, żadna ze zwycięskich gmin, nagród nie odebrała. Więcej: Maszty i flagi dla gmin. Mieszkańcy głosowali, nagród nie ma!
W środę (6.07) natomiast wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski poinformował, że 78 podlaskich gmin postawi maszty z flagami właśnie w ramach projektu "Pod biało-czerwoną”.
Przypomnijmy, że jeżeli chodzi o powiat łomżyński są to: gmina Jedwabne, gmina Piątnica, gmina Śniadowo, gmina Zbójna, gmina Łomża oraz gmina Wizna.
Większość naszych samorządów otrzyma najwyższą możliwą kwotę, czyli 8 tys. zł. Wyjątkiem jest gmina Śniadowo z 5 tys. zł.
Łącznie do podlaskich samorządów trafi ponad 600 tys. zł
Do tej pory wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisał 61 z 78 umów.