- Listę do Sejmu RP w naszym okręgu będzie otwierał tradycyjnie Prezes struktur wojewódzkich Stefan Krajewski. Natomiast jeżeli chodzi o listy do Senatu w jednym z okręgów kandydatem jest były Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński - przekazuje w komunikacie Agnieszka Zawistowska, dyrektor biura ZW PSL w Białymstoku.
Polskie Stronnictwo Ludowe w województwie podlaskim jest gotowe do startu w ramach Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska w jesiennych wyborach parlamentarnych - przekazuje Agnieszka Zawistowska.
Wiele wskazuje na to, że PSL samodzielnie wystartuje w nadchodzących wyborach, jeśli przewodniczący PO Grzegorz Schetyna nie zgodzi się na stworzenie koalicji z Ludowcami, ale bez lewicy. Według informacji, które pojawiają się w ogólnopolskich mediach, Ludowcy prowadzili już wstępne rozmowy z mniejszymi partiami centroprawicowymi oraz Pawłem Kukizem
Prezydium Zarządu Wojewódzkiego PSL w Białymstoku rekomendowało wczoraj potencjalnych kandydatów na listy do wyborów parlamentarnych.
Jak czytamy w przesłanym nam komunikacie, Stefan Krajewski, czyli prezes podlaskiego PSL, a obecnie radny województwa, będzie "jedynką" ludowców w nadchodzących wyborach do Sejmu. Były marszałek Jerzy Leszczyński, również obecny radny województwa, będzie kandydował w jednym z okręgów w wyborach do Senatu.