24 osoby nielegalnie przekroczyły tzw. zieloną granicę pomiędzy Polską a Białorusią. Migranci zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.
W środę (2.06) mundurowi z placówki w Szudziałowie zauważyli w pobliżu granicy państwowej poruszającą się grupę osób, która nielegalnie przekroczyła granicę z Białorusi do Polski.
- W wyniku podjętych działań w okolicach miejscowości Zubrzyca Mała funkcjonariusze zatrzymali 24 osoby (11 obywateli Afganistanu, 9 obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej, 2 obywateli Palestyny, 1 obywatel Armenii i 1 obywatel Jordanii. Cudzoziemcy (19 mężczyzn, 5 kobiet) pieszo przeszli przez tak zwaną "zieloną granicę". Po wykonaniu niezbędnych czynności decyzją sądu cudzoziemcy zostali umieszczeni w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców w Białymstoku, Kętrzynie oraz Lesznowoli. - informuje mjr SG Katarzyna Zdanowicz z Podlaskiego Oddziału SG.
Reklama
Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 13 grup (112 osób) za nielegalne przekroczenie granicy.
zdj. POSG