Reklama

Podlascy strażnicy graniczni zatrzymali dużą grupę nielegalnych migrantów

07/06/2021 13:23

24 osoby nielegalnie przekroczyły tzw. zieloną granicę pomiędzy Polską a Białorusią. Migranci zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

W środę (2.06) mundurowi z placówki w Szudziałowie zauważyli w pobliżu granicy państwowej poruszającą się grupę osób, która nielegalnie przekroczyła granicę z Białorusi do Polski.

- W wyniku podjętych działań w okolicach miejscowości Zubrzyca Mała funkcjonariusze zatrzymali 24 osoby (11 obywateli Afganistanu, 9 obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej, 2 obywateli Palestyny, 1 obywatel Armenii i 1 obywatel Jordanii. Cudzoziemcy (19 mężczyzn, 5 kobiet) pieszo przeszli przez tak zwaną "zieloną granicę".  Po wykonaniu niezbędnych czynności decyzją sądu cudzoziemcy zostali umieszczeni w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców w Białymstoku, Kętrzynie oraz Lesznowoli. - informuje mjr SG Katarzyna Zdanowicz z Podlaskiego Oddziału SG.

Reklama

Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 13 grup (112 osób) za nielegalne przekroczenie granicy.

zdj. POSG

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama