132 mln zł zwróciła już podatnikom podlaska KAS w tegorocznej kampanii PIT. Na złożenie zeznania i rozliczenie się z fiskusem mamy czas do 2 maja 2022 r.
Tegoroczna akcja rozliczeń PIT rozpoczęła się 15 lutego. W tym roku potrwa do 2 maja. Podatnicy z województwa podlaskiego złożyli dotychczas 216 tys. zeznań podatkowych.
"Z wstępnych podsumowań KAS wynika, iż tradycyjnie znacznie więcej osób otrzymuje zwrot nadpłaconego podatku niż musi podatek dopłacić. Z dotychczas złożonych zeznań wynika, że do dopłaty zobowiązanych jest 37 tys. podatników z naszego województwa, a na zwrot z urzędu skarbowego może liczyć ponad 149 tys. podatników. Urzędy skarbowe systematycznie przelewają zwroty nadpłaconego podatku na konta podatników, którzy już się rozliczyli. Do tej pory oddaliśmy 132 mln zł. Z kolei podatnicy wpłacili dotychczas 22 mln zł, które wcześniej wykazali w swoich zeznaniach jako podatek „do zapłaty"" - informuje Podlaska KAS.
Reklama
Do 2 maja 2022 r. podatnicy mogą zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze Twój e-PIT. Po tym terminie KAS automatycznie zaakceptuje zeznania PIT-37 i PIT-38, które przygotowała na podstawie podsiadanych danych. W ubiegłym roku, w automatyczny sposób zostało rozliczonych w woj. podlaskim 124 tys. zeznań.
KAS podkreśla, że rozliczenie roczne PIT-36 (w przeciwieństwie do rozliczenia PIT-37 i PIT-38), nie zostanie automatycznie zaakceptowane z upływem 2 maja r. Należy pamiętać, aby sprawdzić i uzupełnić to zeznanie, a następnie je zaakceptować i pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).