Reklama

Podwyżki pensji. Ile mieszkańcy zapłacą włodarzom za ich pracę?

03/12/2021 20:08

Zgodnie z nowymi przepisami, wszyscy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast otrzymają wkrótce podwyżki wynagrodzeń. Uchwały w tej sprawie samorządy już podjęły bądź podejmą w najbliższym czasie. O wymiarze podwyżek zdecydowano w mieście i gminie Łomża, Piątnicy, Miastkowie, Śniadowie oraz Wiźnie.

Zmiana przepisów, czyli ustawy o wynagrodzeniu pracowników samorządowych, powoduje, że wszystkie rady gmin, miast i powiatów muszą przyjąć uchwały podwyższające uposażenie wójtów, burmistrzów czy prezydentów miast.

Jak to wygląda w naszym regionie?

Dużo większa pensja trafi do Piotra Kłysa - wójta gminy Łomża.

- Dziękuję bardzo wysokiej radzie za przyjęcie tej uchwały, która dotyczy mnie osobiście - mówił podczas ostatniej sesji rady gminy Piotr Kłys. - Odbieram to jako pozytywną ocenę mojej pracy, mojej współpracy z radą. Mam nadzieję, że spełniam państwa oczekiwania. Obiecuję, że będzie tak dalej - dodawał. 

Reklama

Nie wiadomo jednak, o jakim poziomie zarobków mowa. Dotychczas do wiadomości publicznej podano jedynie projekt uchwały, w którym w miejscu gdzie powinna znaleźć się kwota są kropki.

- W najbliższym czasie, po podpisaniu uchwały właściwej przez przewodniczącego rady, uchwała ta zostanie opublikowana na BIP Gminy Łomża - tłumaczy zapytany o wysokość wynagrodzenia Piotr Kłys. 

Według gminnego urzędnika radni zagłosowali za maksymalną kwotą wynagrodzenia dla swojego wójta.

Podwyżkę otrzymał także Artur Wierzbowski. Wójt gminy Piątnica, zgodnie z decyzją większości radnych, zarabiać ma łącznie ponad 15 tys. zł brutto miesięcznie. 

Reklama

Więcej w kieszeni zostanie również Kazimierzowi Górskiemu. Wójt gminy Miastkowo dostawać ma 17,5 tys. zł brutto w każdym miesiącu. 17,5 tys. zł brutto zasili także konto wójta gminy Śniadowo. W tym przypadku o podwyżce zdecydowało jednogłośnie 13 radnych. Taka sama kwota powędruje co miesiąc do wójta gminy Wizna

Ze wzrostu pensji będą mogli cieszyć się także włodarze gmin Zbójna oraz Jedwabne. Jednak w tych przypadkach nie wiadomo jeszcze, o ile więcej otrzymają burmistrz Jedwabnego oraz wójt Zbójnej.

Reklama

- Na chwilę obecną nie został jeszcze zaplanowany termin najbliższej sesji. Zapewne odbędzie się jeszcze w grudniu. Ponieważ decyzję o wysokości uposażenia podejmują radni, przygotowany projekt uchwały nie wskazuje konkretnej kwoty. Dopiero radni podczas posiedzenia komisji rozwoju podejmą decyzję co do wysokości uposażenia pana burmistrza, ale ostateczne brzmienie uchwały, tym samym kwotę tego uposażenia, przyjmą podczas głosowania w trakcie sesji - wyjaśnia Bogdan Iwanowski, sekretarz gminy Jedwabne. 

Również rada gminy Zbójna nie podjęła jeszcze uchwały w sprawie wynagrodzenia swojego wójta. Tak samo sytuacja wygląda w gminie Nowogród. 

Reklama

Przy czym każda ze wspomnianych osób otrzyma wyrównanie od 1 sierpnia. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości