Reklama

„Polska jest bezpieczna”. Minister Błaszczak odwiedził Nowogród [FOTO]

26/11/2021 11:35

Szef MON Mariusz Błaszczak obserwował dziś ćwiczenia TUMAK-21. Głównym epizodem szkolenia mieszanych pododdziałów z Polski i zagranicy jest forsowanie Narwi w rejonie Nowogrodu.

W piątek (26.11) minister Błaszczak obserwował forsowanie rzeki Narew przez pododdziały 16. Dywizji Zmechanizowanej w ramach ćwiczenia Tumak-21. To główne przedsięwzięcie szkoleniowe 16. Dywizji Zmechanizowanej i stanowi podsumowanie rocznego cyklu szkolenia dowództw i wojsk. Realizowane jest na obszarze województw: warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Biorą w nim udział żołnierze z Polski oraz grupy bojowej eFP (Wzmocniona Wysunięta Obecność).

„Stoimy murem za polskim mundurem. Mamy fantastycznych żołnierzy, świetnie wyszkolonych. Dzięki służbie żołnierzy Wojska Polskiego Polska jest bezpieczna.” – mówił szef MON, wręczając później żołnierzom akty mianowania na wyższy stopień wojskowy oraz wyróżnienia.

Reklama

W ramach ćwiczenia mieszane pododdziały z Polski, USA, Wielkiej Brytanii, Chorwacji i Rumunii wykonują marsze, działania patrolowe po drogach publicznych oraz zadania ogniowe na poligonie. Ćwiczeniom towarzyszy akcja promocyjna Wojska Polskiego. Żołnierzy można było w ostatnim czasie spotkać m.in. w Nowogrodzie i Łomży.

Dodajmy, że część żołnierzy 16. Dywizji wspiera strażników na granicy polsko-białoruskiej.

zdj. MON

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości