Reklama

Pościg ulicami Łomży! Kierowca miał ponad 2,5 promila

25/11/2022 11:11

Nawet kilka lat więzienia grozi kierowcy, który po pościgu został zatrzymany przez łomżyńskich policjantów. 40-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Niedawno odzyskał prawo jazdy, wczoraj stracił je ponownie.

Wszystko rozpoczęło się po godz. 17:00 na ul. Kamiennej. Policjanci z łomżyńskiej patrolówki chcieli zatrzymać do kontroli opla, którego kierowca jechał całą szerokością jezdni. Kierujący zignorował jednak polecenia policjantów i zaczął uciekać w kierunku Szosy do Mężenina.

- Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Pirat drogowy ignorował sygnały świetlne oraz dźwiękowe i kontynuował ucieczkę. Na ulicy Wiosennej policjanci zajechali mu drogę uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Chwilę później 40-latek był w rękach funkcjonariuszy. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - podaje oficer prasowy KMP w Łomży.

Reklama

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

- W trakcie sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna niedawno odzyskał prawo jazdy. Wcześniej stracił je za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Wczoraj ponownie pożegnał się z dokumentem.

Policja dodaje, że za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości kodeks przewiduję karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Reklama

zdj. KMP w Łomży

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości