Premier Mateusz Morawiecki weźmie dziś udział w uroczystym otwarciu kolejnego fragmentu trasy S61. GDDKiA udostępni kierowcom prawie 35 km dwujezdniowej drogi ekspresowej S61, od węzła Kolno poprzez drugą jezdnię obwodnicy Stawisk i dalszy nowy odcinek do obwodnicy Szczuczyna.
Jak podaje Dyrekcja. oba odcinki mają jezdnie o nawierzchni z betonu cementowego. Każda po dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 m plus 2,5-metrowy pas awaryjny. Są przystosowane do najcięższego ruchu (kategoria KR7), a dopuszczalny nacisk to 11,5 tony na oś. Na obu odcinkach wybudowano po dwa miejsca obsługi podróżnych (MOP). Górki Zachód oraz Górki Wschód na odcinku węzeł Kolno – Stawiski oraz Zabiele Zachód i Zabiele Wschód na odcinku Stawiski – Szczuczyn.
Uroczyste otwarcie odbędzie się o godz. 12:45 na terenie MOP Górki Wschód (Gmina Piątnica). Weźmie w nim udział premier Mateusz Morawiecki.

Mapa: GDDKiA