Reklama

Prezydent Łomży apeluje do dyrektora szpitala

17/11/2021 12:54

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaapelował do dyrektora szpitala wojewódzkiego Jarosława Pokoleńczuka. Chodzi o przywrócenie działalności oddziału dziecięcego.

Prezydent Mariusz Chrzanowski zaapelował do dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży o jak najszybsze przywrócenie oddziału dziecięcego w Łomży. 

Włodarz miasta zwraca uwagę na to, że dzieci powinny być leczone w placówce znajdującej się blisko ich miejsca zamieszkania. Podkreśla, że hospitalizacja z dala od rodzinnego domu to obciążenie psychiczne dla dzieci, z kolei dla rodziców to m.in. koszty dojazdów do np. Białegostoku czy Grajewa. 

Mariusz Chrzanowski pyta także w apelu o to, kiedy zostanie przywrócona działalność oddziału dziecięcego w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. 

Reklama

 - Jesień to jest ten okres zwiększonej zachorowalności wśród dzieci więc myślę, że wtedy już będziemy gotowi do przyjmowania dzieci - mówił z kolei Jarosław Pokoleńczuk na początku czerwca.- Jesteśmy po dobrych rozmowach z dwoma pediatrami, również współpracujemy z headhunterami z Białorusi i już jesteśmy na dobrej drodze, żeby zaraz zatrudnić anestezjologa z Białorusi, szukają nam też pediatrów - zapewniał.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości