Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaapelował do dyrektora szpitala wojewódzkiego Jarosława Pokoleńczuka. Chodzi o przywrócenie działalności oddziału dziecięcego.
Prezydent Mariusz Chrzanowski zaapelował do dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży o jak najszybsze przywrócenie oddziału dziecięcego w Łomży.
Włodarz miasta zwraca uwagę na to, że dzieci powinny być leczone w placówce znajdującej się blisko ich miejsca zamieszkania. Podkreśla, że hospitalizacja z dala od rodzinnego domu to obciążenie psychiczne dla dzieci, z kolei dla rodziców to m.in. koszty dojazdów do np. Białegostoku czy Grajewa.
Mariusz Chrzanowski pyta także w apelu o to, kiedy zostanie przywrócona działalność oddziału dziecięcego w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.
- Jesień to jest ten okres zwiększonej zachorowalności wśród dzieci więc myślę, że wtedy już będziemy gotowi do przyjmowania dzieci - mówił z kolei Jarosław Pokoleńczuk na początku czerwca.- Jesteśmy po dobrych rozmowach z dwoma pediatrami, również współpracujemy z headhunterami z Białorusi i już jesteśmy na dobrej drodze, żeby zaraz zatrudnić anestezjologa z Białorusi, szukają nam też pediatrów - zapewniał.
