Reklama

Próbują dostać się do Polski

24/10/2022 10:39

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej podsumowali miniony weekend. Przez polsko-białoruską granicę nielegalnie próbowało się przedostać 219 osób.

- Weekend niespokojny był praktycznie na całym odcinku granicy z Białorusią ochranianym przez Podlaski Oddział Straży Granicznej. Interwencje prowadzili funkcjonariusze aż z 12 Placówek SG - od Mielnika po Płaską. Najwięcej prób nielegalnego przekroczenia granicy - 96, miało miejsce w piątek. W sobotę było ich 51,  a w niedziele 72. Cudzoziemcy usiłowali forsować istniejącą barierę techniczną przy wykorzystaniu drabin i  próbując dokonywać podkopów. W rejonie Bobrownik i Krynek migranci dostali się do naszego kraju pokonując rzekę graniczną  Świsłocz, a w okolicach Białowieży rzekę Przewłokę. Dwie osoby wykorzystując ponton próbowały też wpłynąć do Polski Kanałem Augustowskim - informuje Podlaski Oddział SG

Cudzoziemcy ujawnieni w trakcie weekendu okazali się obywatelami: Egiptu, Syrii, Afganistanu, Iranu, Jemenu, Tadżykistanu, Kamerunu, Ghany, Turcji, Sri Lanki, Togo, Senegalu, Kongo i Somalii.

Reklama

W miniony weekend funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w sumie 10 kurierów.

zdj. POSG

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości