Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej podsumowali miniony weekend. Przez polsko-białoruską granicę nielegalnie próbowało się przedostać 219 osób.
- Weekend niespokojny był praktycznie na całym odcinku granicy z Białorusią ochranianym przez Podlaski Oddział Straży Granicznej. Interwencje prowadzili funkcjonariusze aż z 12 Placówek SG - od Mielnika po Płaską. Najwięcej prób nielegalnego przekroczenia granicy - 96, miało miejsce w piątek. W sobotę było ich 51, a w niedziele 72. Cudzoziemcy usiłowali forsować istniejącą barierę techniczną przy wykorzystaniu drabin i próbując dokonywać podkopów. W rejonie Bobrownik i Krynek migranci dostali się do naszego kraju pokonując rzekę graniczną Świsłocz, a w okolicach Białowieży rzekę Przewłokę. Dwie osoby wykorzystując ponton próbowały też wpłynąć do Polski Kanałem Augustowskim - informuje Podlaski Oddział SG
Cudzoziemcy ujawnieni w trakcie weekendu okazali się obywatelami: Egiptu, Syrii, Afganistanu, Iranu, Jemenu, Tadżykistanu, Kamerunu, Ghany, Turcji, Sri Lanki, Togo, Senegalu, Kongo i Somalii.
W miniony weekend funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w sumie 10 kurierów.
zdj. POSG