W dzień balu maturalnego, uczniowie Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Kossaka w Łomży uczestniczyli w wernisażu, na którym zaprezentowano prace maturzystów tej szkoły. Wystawa prac to poprzedzająca studniówkę uroczystość, która wpisała się w stały kalendarz szkolnych tradycji.
W piątek, 19 stycznia br. uczniowie klas V Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Kossaka w Łomży (16 uczniów) wraz z wychowawczynią klasy Panią Magdaleną Rusiecką, kadrą szkoły i zaproszonymi gośćmi uczestniczyli w wernisażu, który odbył się w łomżyńskiej Hali Kultury. Podczas uroczystości mogliśmy usłyszeć przemowę pani dyrektor Małgorzaty Wagner, która nie kryła dumy z uczniów i ich osiągnięć.
- Ja bym chciała tylko powiedzieć, że jestem z was bardzo dumna, dlatego, że wasza droga twórcza nie zawsze była usłana różami. Jesteście jeszcze tym rocznikiem, który niestety zdany też był na zdalną naukę, więc my byliśmy również pełni obaw i niepokoju, jak to wszystko się potoczy. Na ile będziemy w stanie wam pomóc i prowadzić was przez tę trudną drogę, którą jest edukacja w szkole artystycznej, ale widzę dzisiaj efekt tej pracy i jestem z was bardzo dumna - mówi Małgorzata Wagner, dyrektor Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży.
Reklama
Słowa podziękowania wyrazili również uczniowie, którzy okazali wdzięczność za troskę i pomocną dłoń nauczycieli.
- Dziękujemy naszej pani dyrektor, wicedyrektor oraz całej kadrze pedagogów i pracowników naszego liceum za stworzenie w szkole idealnych warunków do nauki, rozwoju zarówno artystycznego, jak i intelektualnego - niezbędnych do tworzenia sztuki. Dziękujemy wszystkim, którzy mieli odwagę pomóc nam przejść przez tę wyboistą drogę prowadzącą do upragnionego celu, niekiedy wesprzeć nas, podać rękę, porozmawiać. Dziękujemy za codzienną troskę naszej pani wychowawczyni, dziękujemy nauczycielom i wszystkim członkom naszej załogi szkolnej.