Po dzisiejszych rozmowach starosty Lecha Szabłowskiego z wojewodą Bohdanem Paszkowskim na przedpołudniowej wideokonferencji i późniejszej telefonicznej z marszałkiem Arturem Kosickim podjęto pozytywne decyzje w sprawie przywrócenia pracy części poradni specjalistycznych w Szpitalu Wojewódzkim im. Kard. Wyszyńskiego w Łomży.
W najbliższym czasie zostaną ponownie uruchomione najważniejsze poradnie oraz laboratorium.
- Trwają rozmowy dotyczące przywrócenia szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR-u). Będzie to stanowiło znaczącą poprawę sytuacji zdrowotnej mieszkańców Powiatu Łomżyńskiego i Miasta Łomży – informuje w komunikacie wicestarosta łomżyński Maria Dziekońska.
Minął już miesiąc od kontrowersyjnej decyzji podpisanej przez wojewodę w sprawie przekształcenia Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w jednoimienny szpital zakaźny.